رحل‍‍‍ت

 آیت الله شیخ عزیزالله خسروی در سن نود سالگی در شب اول ماه محرم به تاریخ 9/3/1374 در بیمارستان مهر تهران چشم از جهان فرو بست. روز اول محرم مردم تکاب که از ارتحال آن عالم ربانی مطلع شدند با دهها دستگاه وسیله نقلیه به استقبال جنازه به بیرون شهر آمدند و ساعتها در مسیر جاده تکاب – بیجار منتظر آمبولانس حل ایشان بودند.

جنازه آن روحانی وارسته و خدمتگزار در روز پنجشنبه در میان اشک و ناله هزاران نفر و با حضور مسوولان و روحانیون بلند پایه استانهای آذربایجان غربی ، کردستان و زنجان تشییع و با اقامه نماز میت توسط استاد بزرگ حوزه علمیه قم آیت الله پایانی در گلزار شهدای تکاب به خاک سپرده شد.
مجالس بزرگداشت علاوه بر تکاب در شهرهای قم و تهران نیز برای ایشان برگزار گردید.
سخنرانان مراسم عبارت بودند از :
  •  روز اول حجت الاسلام و المسلمین سید رضا موسوی امام جمعه موقت زنجان
  • روز سوم آیت الله سید علی اکبر قریشی نماینده مجلس خبرگان
  • روز هفتم حجت الاسلام و المسلمین نظام زاده نماینده ولی فقیه و سرپرست سازمان اوقاف و امور خیریه
  • در مسجد الجواد تهران حجت الاسلام و المسلمین شیخ کاظم نوروزی مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی
  • مراسم چهلم حجت الاسلام و المسلمین سید موسی موسوی نماینده ولی فقیه در غرب کشور
  • مراسم سالگرد حجت الاسلام و المسلمین شیخ کاظم صدیقی واعظ مشهور
پس از مدتی با فعالیت جانبازان و خانواده شهدا و کمک اهالی مقبره ای برای آن مرحوم بنا گردید.
این بنا توسط آقای مهندس کفاشی طراحی و توسط استاد محمود زوار اجرا و احداث گردید.سنگ قبر را که از جنس گرانیت سبز است آقای نامق صفی زاده اهدا کرد.متن آن به خط استاد اباصلت صادقی خوشنویسی شد.متن آن چنین است:
 
هوالباقی
 
« هذا مرقد العالم الربانی و الحکیم الالهی مروج شریعه سید المرسلین و ناشر مآثر الائمه المعصومین مبین الاحکام و مقتدی الانام آیت الله الحاج شیخ عزیزالله خسروی زنجانی ( ره ) ایشان پس از تحصیل علوم اسلامی در محضر اساتید بزرگ حوزه علمیه قم و نجف از جمله امام خمینی (قدس سره) و نیل به مدارج عالی علمی ، در سال 1334 ه.ش حسب الامر آیت الله العظمی بروجردی ( قدس سره) به منطقه تکاب افشار عزیمت نمود و تا پایان عمر در این منطقه منشا خدمات ارزنده علمی و دینی بود . سرانجام در شامگاه نهم خرداد 1374 مقارن با شب اول محرم الحرام 1416 هجری قمری در سن نود سالگی دعوت حق را اجابت کرد.حشره الله مع من یتولّاه من اهل البیت الطاهری الطیبین صلوات الله علیهم اجمعین » .